Állatasszisztált terápiás foglalkozás az Otthon utcai Klubban

2024. június 28-án az Audi Hungária Zrt. önkéntes programja keretében állatasszisztált terápiás foglalkozásra került sor klubunkban. Csoportbontásban, két…

2024. június 28-án az Audi Hungária Zrt. önkéntes programja keretében állatasszisztált terápiás foglalkozásra került sor klubunkban. Csoportbontásban, két turnusban történt a kutyás foglalkozás, melyet az idősek nagyon vártak, készültek rá. Klubtagjaink állapotuknak megfelelően vettek részt a programon. Az első csoportban aktívabb tevékenységre ösztönözték a résztvevőket, interaktív feladatokkal készültek az idősek számára. A második csoportban az állatok közelsége, érintése okozott örömöt, pozitív érzéseket az időseknek. A klubtagok számára a legnagyobb sikert az a feladat aratta, mikor az általuk adott irányítás szerint dolgozott a kutya, például annyit ugatott, ahányat mutattak. Voltak, akik eleinte idegenkedtek egy kicsit, főleg a nagyobb testű kutyától, de a foglalkozás során mindenki feloldódott, örömmel simogatták az állatokat.

Ajánlott bejegyzések

Megszakítás