A Horgas utcai Idősek Klubjának tagjai idén is meghívást kaptak a Ménfőcsanaki Óvoda pünkösdi mulatságára. A közös ünneplés hagyománya hosszú évekre nyúlik vissza, hiszen az óvoda dolgozói és a gyermekek is szívesen fogadják időseinket, valamint a klub tagjai is örömmel látogatnak el az óvodába, hogy értékes időt töltsenek el a gyermekek társaságában.
Mint minden évben, idén is egy remek műsorral készült az óvoda Csiripiszli névre hallgató tánccsoportja, melynek során gyermekek és felnőttek számára is érthető módon mutatták be a pünkösdölés hagyományát, az ünnephez tartozó népszokásokat. Utóbbiak mellett természetesen nem maradhattak el a népi dallamok sem, hiszen az előadás szerves része volt az ének és a tánc is, ez pedig időseink kiemelt kedvence.
A műsor végén a gyermekek kézzel készült ajándékot adtak át a klub tagjainak, ők pedig szívesen fogadták a kedvességüket. Az óvodából visszaérkezve, egy pohár hűvös limonádé társaságában hosszas beszélgetés folytatódott arról, hogy mindenki élvezte a műsort és szívesen találkoznak gyermekekkel, ezért kiemelten fontos a városrészben működő nevelési- oktatási intézményekkel való együttműködés, a lehetőségek megteremtése arra, hogy a generációk találkozhassanak.
