750 kilométer a 750 éves városban

Az EESZI idősek klubjai aktívan részt vesznek Győr életében, programjaiban. Az idén Győr városi címre emelésének 750. évfordulóját ünnepli, s ünnepeljük a klubokban is. Amellett, hogy a klubokban rendszeres visszatérő téma a helytörténeti nevezetességek ismertetése, a győri értékek fölelevenítése, szeretnénk egy nagyobb, látványosabb projekttel is kapcsolódni a város ünnepéhez.

Olyan programot álmodtunk meg, amely amellett hogy kifejezi a városunk iránti szeretetünket és elköteleződésünket, további pozitív hozadékkal is bír. Az aktivitás, az egészség megőrzése mindig is kiemelt szempont volt a programjaink tervezése során, így ezúttal is olyan tevékenységi formát választottunk, amely az egészséges életmód és az aktív időskor üzenetét hordozza, s példát mutatunk vele nem csak az idősek, de a fiatalabb generációk számára is.

Szeretnénk vállalni, hogy az EESZI 12 győri idősek klubja 750 km-t sétál a 750 éves városban. Célul tűztük ki, hogy bejárjuk a város teljes területét, minden városrészét. A megtett távot minden egyes klub külön-külön rögzíti. A sétát Győr térképen is jelöljük, hogy mely városrészeket sikerült már bejárnunk, merre sétáltak az idősek.

20 hét alatt szeretnénk teljesíteni a 750 km-es távot, ami azt jelenti, hogy minden klub heti rendszerességgel sétál 3-5 km-t. A klubok által gyűjtött kilométereket rendszeresen nyilvánosságra is hozzuk, így szurkolhat a város lakossága az időseknek, hogy sikerüljön teljesítenünk a kitűzött célt.


2021.07.05.

A Bolyai utcai Idősek Klubja, a Győr 750 program sorozat keretében elkezdte tevékenységét. Első alkalommal a Nagysándor József u. és Stadion u. sarkán lévő kupakgyűjtő szívhez látogattunk el, 750 métert és 3991 lépést tettünk meg ( jövet- menet 1500 m ).

A sétához tartozó képek >>>


2021.07.13.
(Bolyai utcai Idősek Klubja)

Július 13.-án folytatva a Győr 750 programunkat, a Püspökerdőben sétáltunk. A Jedlik híd lábáig busszal mentünk, onnan pedig gyalogosan tettük meg a Duna part kanyargós ösvényein keresztül 10232 lépést . Utunk során az erdő növényeit is megcsodáltuk. Nagyon szép kirándulás volt!

A sétához tartozó képek >>>


2021.08.03.
(Sugár úti Idősek Klubja)

2021. augusztus 3-án 9.00 órakor a Győrszentivánon a Sugár úti Idősek Klubja előtt gyülekeztek a klubtagok, hogy megkezdjük a mai napi sétánkat, mellyel csatlakoztunk a EESZI Klubjai által vállalt 750 km megtételéhez.
Elsőként a Sugár utat gyalogotok végig, onnan utunkat a Szetivánon is felállított kupakgyűjtő szív felé vettük, ahol a klubtagok is elhelyezték az álltaluk gyűjtött kupakokat, ilyen módon is szerettek volna hozzájárulni a segítségnyújtó akcióhoz.
 Harmadik helyszínünk a Gólyarét utca volt, ahol megnéztük az idei gólyafiókákat és végül visszatértünk a klubba. Az ez idő alatt megtett kilométerünk 1.86 volt.

A sétához tartozó képek >>>


2021.08.06.
(Semmelweis utcai Idősek Klubja)

A Semmelweis utcai Idősek Klubjának tagjai Győr 750 éves évfordulójának alkalmából csatlakoztak, ahhoz a „kihíváshoz”, hogy legyalogolják a 750 km-t.A klubtagjaink 2021.08.06-án a szigeti „ Olimpiai Falut” járták körbe, ahol emlékeket elevenítettek fel, hogy milyen volt a régi GYŐR.

A sétához tartozó képek >>>


2021.08.09.

Séta a marcalvárosi fitneszparkban

2021. augusztus 3-án csoportos gyaloglást szerveztünk a Répce klubtól a Marcalváros II-n található fitneszparkba, ahol klubtagjaink kipróbálták a különböző fitnesz eszközöket. Ezzel a sportos délelőttel csatlakozni kívántunk a Győr 750 kilométer-gyűjtő programhoz. A közös séta és sportolás jó hangulatban telt, a 2,8 km-es táv teljesítése pedig sikerélményt nyújtott klubtagjaink számára.

A sétához tartozó képek >>>


2021.08.24.

Orgonazene és a 750 km

Augusztus 24-én délután a Kálóczy téri Idősek Klubjának tagjai csatlakozva a 750 km teljesítéséhez a Széchenyi térre sétáltak, ahol Rákász Gergely orgonaművész és az ífjú tehetség Kiss Gergő orgonajátékát hallgatták meg, akik a Botanica Cafe & Bar teraszán adtak szintén a 750 éves Győr programsorozatához kapcsolódóan „kávészünet” címmel zenei előadást. A táv összesen 1,5 km volt, melyet két rolátort használó klubtagunk is örömmel teljesített. A programot koronázta, hogy a művészúrral sikerült közös képet készíteni. .

A sétához tartozó képek >>>


2021.08.31.

Két klub sétált

Győr, városi rangra emelésének 750. évfordulója alkalmával, a Győr 750 programsorozathoz csatlakozva, az Árpád úti és a Batthyány téri Idősek klubja is szorgalmasan gyűjti a kilométereket a sétái alkalmával. Augusztus 31-én a két Idősek Klubja a műemlékekben bővelkedő belvárosban először a Széchenyi térre, majd a Frigyládához látogatott. Mihályi Miklós idegenvezetése (klubtagunk) segítségével a gyönyörű barokk belvárosi séta alkalmával érdekes történeteket és sok-sok információt tudhattunk meg a városunkról. A programot nagy örömünkre Dr. Dézsi Csaba András polgármester is megtisztelte jelenlétével.

A sétához tartozó képek >>>


2021.09.02.

2021. Szeptember 2-án, a Győr 750 program keretén belül , a Bolyai utcai Idősek Klubjának tagjaival a klub udvaráról indulva, elsétáltunk az” Idősek Játszóterére”, ezt követően a Radó szigetre és befejezésként a Baross úti kávézónál elfogyasztottunk egy finom fagylaltot. Összesen 5,2 km-t tettünk meg.

A sétához tartozó képek >>>


2021.09.03.

A Vámosi utcai Idősek Klubjának tagjaival, a Győr 750 program sorozat keretében első alkalommal az Olimpiai Sportparkba látogattunk el. Az útunk során megtekintettük a múlt és jelen emlékeit.
Az első állomás az egyetem és környéke, majd a Kálóczy téri emlékmű volt. A Jedlik híd lábánál megtekintettük a régi híd kiállított darabját.
A sétát az épülő új strand és a régi Keksz és Ostyagyár mellett folytattuk ahol mindenki szívesen emlékezett vissza a régi nyarakra és a környéket belengő vanília illatra.
Az Olimpiai sportparknál megpihenve, megismerkedtünk a létesítmény által nyújtott sportolási lehetőségekkel, majd egy közös fotót készítettünk az EYOF kabalájával Hugoo-val.
A vállalt távhoz a Bácsai idősek 7750 lépést (5,5 km) tettek hozzá ezen a napon.

A sétához tartozó képek >>>


2021.09.13.

A Kálóczy téri Idősek Klubjának tagjai a 750 km programhoz kapcsolódóan 2021. szeptember 13-án délelőtt felkeresték a Kálóczy téren és Rónay Jácint úton és a környező utcákban található emlékhelyek, köztéri alkotások egy részét. 

 A séta során nem maradhatott ki a „ Kis Böske „ híd emlékjele. Ezt követően megtekintették többek közt a Kálóczy téren található 11-es győri vadászzászlóalj emlékművét. A Kossuth híd lábánál megpihenve Sissy emléktáblájáról és a közelben álló Nepomuki Szent János szobor történetét hallgatták meg az idősek.
 A Rónay Jácint utcán sétálva a Tulipános Általános Iskola szép épületét csodálták meg, ahonnan útjuk az 1954-es nagy árvíz emlékhelyéhez vezetett, ahol felidézték a víz rombolásának emlékeit, beszélgettek a régmúlt eseményeiről.
 Végül a séta a Széchenyi István Egyetem előtt található Széchenyi szobor és a Sárkányrepülő Ikarosz Varga Imre alkotásának megtekintésével zárult.
Ez a rövidnek tűnő séta a kitérők miatt közel 3, 5 km volt. .

A sétához tartozó képek >>>


 

Weboldalunk süti (cookie) fájlokat használ. Ezeket a fájlokat az Ön gépén tárolja a rendszer. A cookie-k személyek azonosítására, látogatási szokásaik követésére nem alkalmasak, szolgáltatásaink biztosításához szükségesek. Az oldal használatával Ön beleegyezik a cookie-k használatába..

EU Cookie Directive Module Information